Kam zaletieť prvýkrát?

Kam zaletieť prvýkrát?

Ak ste nikdy neleteli a vlastne ani nevycestovali do zahraničia, no chceli by ste, len máte obavu, ako zvládnete letisko a celý ten proces, tak odporúčam zaletieť si z Brna do talianského Bergama. Letenky bývajú pomerne lacné, hodinový let zvládnete i s malým dieťaťom, tri noci je tak akurát, chcete si to naplno užiť, lebo času je málo, ale ešte si nezačnete liezť na nervy.

No najmä letisko v Brne je fakt maličké, tam sa nestratí ani dieťa, takže na prvý let maximálne ideálne. Tam zistíte, ako to na letisku funguje a nehrozí jazyková bariéra. Keď poletíte naspäť, už budete skúsenejší, takže v Bergame na letisku sa nestratíte a budete mať i skúsenosť s väčším letiskom, takže neskôr sa odhodláte na ešte väčší let.

Za štyri dni sa dá stihnúť veľa alebo to môžete poňať relaxačne. Ak by som išla znova a dovoloval by rozpočet, tak by som bola za požičania auta, ktoré by nám dalo väčšiu slobodu a bývanie v domčeku niekde pri jazere alebo horách. Aby tam bola záhrada, kde by sa deti vybehali, pretože apartmán v Bergamo nie je úplne ono.

Môžete ísť na hory, do mesta alebo k jazeru. Máte tam kultúru, umenie i prírodu. Je tam fajn dopravné spojenie s okolím, dohovoríte sa anglicky, ale ak nehovoríte, nevadí, rukami nohami zistíte čo potrebujete i tak. Naviac je tam veľa Čechov, určite vám niekto rád poradí, stačí sa nebáť a opýtať.

To len taký tip, ak by ste naozaj chceli konečne vycestovať za hranice, len máte strach. Nemajte.

A aké boli naše štyri dni v okolí Bergama si prečítajte v tomto článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *