Pohoda na Soláni

Pohoda na Soláni

O chate Pohodička, kde sme strávili niekoľko veľmi príjemných dní.

Je to tak trochu spolupráca, boli sme sem pozvaní, ale je to spolupráca snov, pretože som mala úplne voľnú ruku a naviac je to chata, ktorú si zamilujete od prvého pohľadu, potom aj pri druhom, keď vstúpite dovnútra. Ja tieto moderné, no zároveň prírodné interiéry zbožňujem.

Sú tu vlastne dve chaty, väčšia pre dvanásť ľudí a menšia, pre jednu rodinu. Nám stačila tá menšia, chata Pohodička. Trojposchodová, s krbom, dvoma veľkými posteľami, podkrovím a kuchyňou lepšie zariadenou, než máme doma. Keďže sme na Soláni pri Velkých Karloviciach/Valašsko/Beskydy, tak príroda, čerstvý vzduch a výhľady sú zaručené. To je fakt radosť pozerať von oknom. A mať les hneď za chatou.

Kilometer od chaty je dobrá reštaurácia Čarták, kam sme chodili na obedy. Turistika, prechádzky a poznávanie valašskej histórie sa stali náplňou štyroch dní. V zime sa dá v celej oblasti lyžovať a celoročne funguje pár wellness hotelov, takže bazény a sauna nechýbajú tiež. Určite sa tam nebojte zájsť s deťmi, Pohoda Soláň je veľmi “kids-friendly” miesto. Veľká záhrada je ohradená, má šmykľavku, pieskovisko, kopec, malú kuchynku a môžete i opekať špekačky, čo baví deti i dospelých. Vo veľkej chate je aj sauna. Adama teda najviac bavilo nosiť drevo a vynášať popol, krb sme mali zapálený každý večer. K dokonalosti mi vlastne chýbalo len kreslo pri krbe, aby som si tu mohla do noci čítať.

Trošku sme mapovali a vyzerá to, že v zime tu snáď fungujú i lyžiarske školy a majú svahy vhodné aj pre deti a začiatočníkov, tak už sa pohrávame s myšlienkou, že sem v zime zájdeme znova a Adama postavíme prvýkrát na lyže. Aj keby sa veľmi snažím, nenájdem jediné negatívum (vlastne možno to kreslo). Perfektná lokalita, krásne a funkčné zariadenie, milá majiteľka, veľa možností aj na týždňovú dovolenku (my sme tu 5 dní a veľmi sa nám nechce odísť). A najmä sem môžete ísť kedykoľvek v priebehu roka, určite vám každý potvrdí, že Beskydy stoja za návštevu v každom ročnom období.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *