Roadtrip s batoľaťom – čo do auta

Roadtrip s batoľaťom – čo do auta

Ešte bez Adamka sme pár roadtripov po Európe absolvovali, takže som aspoň mala predstavu, do čoho ideme. I tak to ale chcelo dôkladnejšiu prípravu. V tomto článku chcem ukázať, ako to v aute vyzerá a čo všetko mám po ruke.

Na začiatku cesty bolo auto ešte čisté a veci mali svoje jasné miesto. Teraz je to už väčší chaos a odhadujem, že budeme doplácať za umývanie, lebo detská výživa vlhčenými obrúskami z poťahu nejde dolu. Ale samozrejme poriadok a prehľad sa snažím dodržiavať po celý čas. Vieme ako je to s dieťaťom.

V priehradke mám fľašu vody, cukríky na hrdlo a sirup na kašeľ (z klimatizácie som bola chorá a prešlo ma to len pár dni dozadu), malé sáčky do koša na odpadky a jemný detský biokrém, mne na popraskaný nos a pre Adamka namiesto krému po opaľovaní. Ten krém je zázrak, objavili sme ho vo Whole foods, je to Organic Magic Balm od Dr. Bronner’s. Voda je základ, obzvlášť keď sme sa pohybovali v Kalifornii, Nevade, Arizone a Utahu. I Adamkovi ponúkame vodu častejšie.

Pred sebou mám vždy po ruke sú ovocno-zeleninové kapsičky pre Adamka a knižky. Je tam schovaný aj Kindle, keď Adam spí, môžem si čítať. Doma kapsičky kupujem len veľmi výnimočne, no na cesty sú veľmi praktické a najmä nemajú iba ovocné, takže je to ďalšia možnosť, ako ponúknuť Adamkovi zeleninu.

Pri nohách odpadky v sáčku, až ma desí, že za každý deň máme jednu. Nechýbajú vlhčené obrúsky. Tie doma nevyužívam vôbec, ale v aute a do lietadla ich fakt oceňujem a som rada, že som balenie kúpila.

V strede máme knižky, hračky a netečúci pohárik, na ktorý Adamko dočiahne, takže keď je smädný, poradí si aj sám. Pod autosedačku sa zmestili obyčajné obrúsky v krabici, niekedy sa hodia viac ako vlhčené (najmä keď som bola prechladnutá). O hračkách a zábavkách pre Adamka bude samostatný článok. Obmieňam mu ich každý deň a stále vymýšľam nové aktivity, predsa len sú to tri týždne, takže i tie najobľúbenejšie by ho rýchlo omrzeli.

Na okno sme nakoniec dali namiesto tienidla iba plienku. Na tieň stačí, dá sa dať jednoducho dolu, alebo sa za ňou môže Adam schovávať a hrať so mnou peek-a-boo. Na sedačku som za pás pripevnila cuteguya od Meia s ktorým vymýšľam rôzne zábavky, keď Adama omrzí všetko ostatné.

Za Adamovou sedačkou je galón vody, plienky, náhradné oblečenie, batoh s dokladmi keď sme vyrazili mimo auto na vyhliadku alebo krátky trail a merino deka na prikrytie Adamka. Skrátka také praktické veci, ktoré je fajn mať po ruke a tam nikomu nezavadzajú. Často je tam pohodená aj brašňa s fotoaparátom a nosič.

Do mobilu som v Spotify stiahla niekoľko playlistov a uspávanky pre Adamka (už nejedenkrát pomohol playlist Lullaby Baby). Párkrát sme vytiahli aj tablet, o hrách, ktoré som pre naše batoľatko uznala za vhodné som písala v tomto článku. Jedlo mávame pri sedačke spolujazdca, schované v tieni a tak, aby naň fúkal studený vzduch. V kufri býva oveľa väčšie teplo a občas prenášame aj potraviny, ktoré by si zaslúžili chladničku, tak ich chladíme aspoň touto cestou. O stravovaní na cestách je článok tiež už v konceptoch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *