Sobota na Valašsku

Sobota na Valašsku

Od nedele má pršať, takže najviac času vonku sme si naplánovali na sobotu. Hneď ráno sme išli do sviečkarne Unipar v Dolních Pasekách pri Rožnove. Nazreli sme do výrobne aj galérie a nakúpili veľa sviečok. Tie vyrábajú lisovaním za studena z čistého uhlovodíku, zdobenie je iba na povrchu sviečky. Majú nádherné kúsky.

V Rožnove sme nevynechali Valašské muzeum v prírode. Najviac nás zaujala Valašská dědina kde bola pekná expozícia, ktorá približovala život na vidieku od konca 18. storočia do 50. rokov 20. storočia. Je to tam veľmi rozsiahle, ale krásne vybudované a nechýbajú ani zvieratá. Až bude Adam väčší a bude ho zaujímať história, prejdeme to viac dopodrobna.

Z Rožnova sme sa vrátili do Veľkých Karlovíc, kamarátka mi odporúčala Kyčerku a krásnu kapličku sv. Huberta pri ktorej sú desiatky drevených vyrezávaných sôch. Klobúk dolu umelcami a rezbármi. Tých drevených sôch je celkovo v tejto oblasti pomerne veľa.

Potom už len neskorý obed, vrátiť sa na chatu Pohodička, chvíľku pobehať na záhrade a so zotmením sa schovať dovnútra, s čajom, frgálmi a ohňom v krbe. A na večeru budú borůvkové knedlíky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *