Terárium, Živá voda a archeoskanzen v Modrej

Terárium, Živá voda a archeoskanzen v Modrej

V nedeľu sme s jednou podobne naladenou rodinkou z Valašska podnikli výlet do Modrej pri Uherskom Hradišti.

  1. Je to hneď vedľa Velehradu, kde o pár dní začnem cyrilometodejskú stezku. Akosi ma táto skutočnosť potešila.
  2. Na jedom mieste sú štyri skvelé miesta. Kde nebol úplne dav turistov a ceny za vstupné celkom férové.
  3. Začali sme v najväčšom teráriu na Morave. Miestnosť je síce malá, ale má tam fakt veľa druhov, hadov, pavúkov, krokodíla, leguánkov, žabky a ďalšie. A ochotne s nadšením o nich rozpráva, videli sme aj kŕmenie a teda poviem vám, chameleóni majú fakt dlhý jazyk.
  4. V Živej vode je parádny tunel pod vodou, kde môžete z bezprostrednej blízkosti sledovať sladkovodné ryby. Obrovské! Deti aj dospelí boli fascinovaní. 
  5. Za návštevu stojí aj archeoskanzen, kde voľne pobehujú zvieratá (sliepky, kohút, ovce, vietnamské prasa a za ohradou boli aj somárikovia). S Adamkom sme vyliezli po rebríkoch na vežu a prešli si niektoré domčeky veľkomoravského sídliska.
  6. Reštaurácia a Centrum Slováckých tradic, kde je aj obchod. Ak by sme nemali deti, určite by sme zašli na vinnú a slivovicovú cestu, a degustáciu. 

S dvoma dvojročnými deťmi sme tam strávili päť hodín. A bolo nám fajn. Keby neboli deti unavené, ešte by sme aj do kovozoo v Starom meste zašli. Ale necháme si ju na inokedy. V okolí je toho viac, takže to ešte na nejaký výlet vidím.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *