Užitočné aplikácie na dovolenku

Užitočné aplikácie na dovolenku

Všetky spomenuté aplikácie sú na iPhone, ale je pravdepodobné, že budú dostupné aj na Android telefóny. Keďže sme strávili veľa času na cestách v aute, začnem navigáciami. Celkovo sme striedali tri a to Waze, Google Maps a Sygic.

Waze je skvelý na aktuálnu dopravnú situáciu, nehody, radar, policajtov, práce na cestách i kolóny áut. Funguje ale iba online.

Google Maps sú jednoduché, v obmedzenej miere sa dajú používať aj offline. Majú najlepšie vyhľadávanie a to aj v prípade ak neviete adresu. Zadáte „donut“ a nájdete si to najlepšie pre vás. Navigácia samotná je príjemne jednoduchá a ukazuje aj ďalší krok (napríklad že po odbočke doľava za 3,2 míľ bude odbočka vpravo).

Sygic funguje aj offline, ale k samotnej navigácií by sme našli plno výhrad. Nejedenkrát sa nám stalo, že nás poslala z diaľnice dolu aby nás na ňu vzápätí znova naviedla. O rôznych zbytočných obchádzkach by sme vedeli tiež rozprávať, pritom stačilo na križovatke odbočiť doprava. Takže ak je možnosť a nezdá sa vám trasa, oddialiť a skontrolovať, lebo zbytočných zachádzok robí veľa.

Sygic Travel

Na orientáciu v meste som často využívala Sygic Travel (kedysi Tripomatic). K appke mám tiež trochu výhrady, pretože poznám aj predchádzajúce verzie, ktoré mi vyhovovali viac.

Ale nedám na ňu dopustiť pri hľadaní detských ihrísk, ktoré má naozaj bohato zmapované. Stačilo vyfiltrovať „Family“ a vedela som, kde najbližšie s Adamkom zájsť, aby sme si skrátili čakanie alebo odpočinuli a on sa pritom zabavil. Dajú sa stiahnuť aj offline mapy pre stovky miest.

Citymapper

Skvelá služba na MHD. Ale mnohé mestá majú aj svoje aplikácie, kde si môžete zároveň kúpiť lístky, takže ak sa niekde zdržujete dlhšie, odporúčam pozisťovať.

ExpressVPN

O dosť bezpečnejší internet, keď sa pripájate na neznámych alebo hotelových WiFi. Vytvorí šifrované spojenie so serverom služby a to znemožní „odpočúvanie“ na sieti, na ktorej ste pripojení. Strašne zjednodušene a laicky povedané. Každopádne ak by chcel niekto sledovať, na akých stránkach sa pohybujete a aké údaje zadávate, mal by to dosť komplikované.

PeakVisor

Zaujal vás nejaký kopec alebo hora a chcete vedieť, ako sa volá? PeakVisor vám to povie.

Gaia GPS Hiking, Hunting Maps

Chcete mať zmapované, na akých túrach ste boli, koľko ste prešli, kade, GPS trackovanie i výškové prevýšenie? Gaia GPS sú profesionálne turistické mapy, aplikáciu využijete aj na plánovanie trasy a funguje i offline.

Aplikácie vhodné i na zabavenie batoliat už poznáte z článku Do tabletu pre najmenších.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *